Hradec Králové: Město vypíše soutěž na rekonstrukci ZUŠ Střezina

25.08.2016 8:34 | Zprávy
autor: PV

Přibližně 160 milionů korun bude město stát rekonstrukce základní umělecké školy Střezina. Stavební práce na budovách školy, kterou aktuálně navštěvuje asi dva tisíce žáků pod vedením zhruba sedmdesátky lektorů, bude rozdělena do čtyř etap. S náklady na tuto svým rozsahem větší investiční akci, o níž se hovoří zhruba čtvrt století, už počítá i městský rozpočet. Pokud vše půjde dobře, mohly by první stavební práce odstartovat počátkem příštího roku. Městští radní dnes schválili zakázku a hodnoticí komisi. Poslední slovo, na jehož základě bude soutěž na zhotovitele stavebních prací vypsána, budou mít zastupitelé v září.

Hradec Králové: Město vypíše soutěž na rekonstrukci ZUŠ Střezina
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Investice počítá zejména s rekonstrukcí bývalé Základní školy Jih na Slezském Předměstí, kde aktuálně škola působí. „Stavba přinese kromě modernizace interiérů a celkové obnovy objektů, které jsou ve špatném technickém stavu, do budoucna i výhody. Půjde zejména o úspory vzniklé zateplením pláště budov. Nově získá umělecká škola multifunkční prostory, například zkušebnu pro studenty populární hudby, učebny pro výtvarný obor a další,“ říká náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Zahájení výdeje parkovacích karet pro rok 2026

19:44 Cheb: Zahájení výdeje parkovacích karet pro rok 2026

Výdej parkovacích karet bude zahájen ve středu 7. ledna 2026