Občané mohli zvěčnit svá slova a vzkazy k úmrtí Václava Havla do připravené kondolenční knihy už několik hodin po jeho skonu. Pietní místo přichystala radnice ihned u vstupu do budovy a umožnila tak zhruba třem stovkám občanů vepsat své vzkazy a vzpomenout památku prvního českého prezidenta, světoznámého státníka, dramatika a disidenta, jenž skonal 18. prosince 2011 ve věku 75 let.
„Kondolenční kniha byla vystavena na pietním místě pět dní a následně byla odeslána se vzkazy paní Dagmar Havlové,“ upřesňuje Marie Juppová, vedoucí Kanceláře primátora královéhradeckého magistrátu.
K mnohým vzkazům byla namalována srdíčka a nechybělo ani plyšové zvířátko.
„Toto upřímné poděkování právem patří občanům, kteří jakýmkoliv způsobem uctili památku zesnulého Václava Havla,“ dodává primátor města Zdeněk Fink.
----------------------------------------

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Hradeckralove.org