Hradec Králové: Pro obyvatele z okolí Auparku město dojednalo výhodném parkování

14.09.2017 16:48

V těchto dnech město spustilo aplikaci na rezervaci parkovacích míst v parkovacím domě obchodního centra Aupark na Pražském Předměstí. K dispozici bude 200 míst pro obyvatele okolních ulic, kteří budou mít možnost parkovat za zvýhodněnou cenu. Podle zájmu o tato parkovací místa se rozhodne o jejich využití.

Hradec Králové: Pro obyvatele z okolí Auparku město dojednalo výhodném parkování
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„S majitelem obchodního centra jsme se dohodli na podmínkách, za jakých městu přenechá předem domluvených dvě stě míst. Cenu pro okolní obyvatele jsme nastavili tak, aby se městu vrátily náklady na údržbu a energie, které budeme majiteli za parkovací místa platit,“ řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora odpovědný za investice ve městě. Cena za takovéto jedno místo v parkovacím domě pro obyvatele z nejbližšího okolí bude 490 korun měsíčně. Pronájem parkovacího místa stojí podle oficiálního ceníku Auparku 1.800 korun za měsíc.

V tomto týdnu dostali lide z ulic v okolí Auparku do schránek leták města, kde je princip získání výhodného parkovacího místa popsaný a vysvětlený. Již nyní se mohou registrovat a oznámit svůj zájem o jedno nebo více parkovacích míst. „Během měsíce zjistíme zájem o parkovací karty, pokud bude zájemců více, město přidělí karty podle jasných pravidel. Pokud bude zájem malý, cenu budeme muset zvýšit nebo dohodu na rezervaci parkovacích míst s majitelem Auparku zrušíme,“ dodal Vedlich.

Nárok na výhodné parkování bude mít pouze žadatel s trvalým bydlištěm v okolí Auparku. Území je rozdělené do třech zón, které určují nárok na kartu v případě, že zájem bude větší než kapacita. Obyvatelé, kteří mají nárok na parkování, mohou žádat i o více míst. Pokud žádosti budou v převisu, město přidělí pouze jednu kartu na žadatele. Dalším kritériem je pořadí, kdy se na adrese parkovani.aupark.mmhk.cz se svojí žádostí zaregistroval. Zájemci mohou své případné dotazy k možnosti výhodně parkovat na Pražském Předměstí zasílat také na e-mail parkovani.aupark@mmhk.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Most: Zahraniční studentky se vrací

10:02 Most: Zahraniční studentky se vrací

Na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální, zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické šk…