Hradec Králové: Provozovatelé elektrokoloběžek budou hradit poplatek za parkování

14.02.2022 18:35 | Tisková zpráva
autor: PV

Počátkem září loňského roku aktualizovalo město Hradec Králové vyhlášku o místním poplatku, v rámci níž došlo k zpoplatnění veřejného prostranství pro parkování elektrokoloběžek.

Hradec Králové: Provozovatelé elektrokoloběžek budou hradit poplatek za parkování
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Vyhlášku v souladu s nastaveným zákonným postupem přezkoumalo ministerstvo vnitra, které možnost zpoplatnění veřejného prostranství za umístění koloběžek uznalo, výhrady mělo k výši poplatku stanoveného za umístění jiných zařízení k poskytování služeb. Město nyní v intencích stanoviska ministerstva vnitra vyhlášku upraví.

„Vzhledem k tomu, že elektrokoloběžky v našem městě rozdělily společnost, snažili jsme se uskutečnit takové kroky, které by pomohly oběma stranám. Provoz takových zařízení nelze zakázat, ale museli jsme nastavit jasná pravidla. Je dobře, že postup, který jsme zvolili, podpořilo i ministerstvo vnitra,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Podle zákona právě ministerstvo vnitra muselo přezkoumat městem novelizovanou vyhlášku o místním poplatku.

Stanovení poplatku za užívání veřejného prostranství k umístění kol a koloběžek s přídavným motorem bylo shledáno v souladu se zákonem. „Poplatek za umístění elektrokoloběžek na veřejném prostranství je nastavený ve výši tři koruny za metr čtvereční, zpoplatnění parkování koloběžek a výši poplatku ministerstvo nerozporovalo,“ říká náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. Upravena ale bude muset být výše poplatku za umístění jiných zařízení k poskytování služeb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Na Krásné louce bude opět Čarodějnický rej

22:41 Mladá Boleslav: Na Krásné louce bude opět Čarodějnický rej

Tradiční Čarodějnický rej se bude konat ve čtvrtek 30. dubna na Krásné louce. Na návštěvníky čekají …