Původní termín zahájení ve druhé polovině roku 2026 se posunul kvůli nutnosti úprav objektu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, kam se část klientů po dobu stavebních prací přestěhuje. Součástí projektu za celkem 290 milionů korun bude také oprava stravovacího provozu hradeckého domova, která by mohla začít začátkem příštího roku.
„Připravovaná rekonstrukce bude mimořádně náročná, ale bude zajištěna tak, aby bylo o všechny klienty domova kompletně postaráno. Po dokončení stavebních prací nabídne Domov U Biřičky výrazně lepší prostředí pro klienty i personál. Zlepší se ale i například podmínky péče o imobilní osoby,“ uvedl hejtman Petr Koleta.
Po dobu rekonstrukce se zhruba stovka klientů přestěhuje do budovy bývalé chirurgie a ortopedie v areálu rychnovské nemocnice. „Počítáme s tím, že ve druhé polovině roku 2027 by se mohla do objektu v Rychnově nad Kněžnou stěhovat část klientů Domova U Biřičky. Nyní ještě pokračují práce na projektové dokumentaci a následovat bude úprava této budovy, aby odpovídala pravidlům pro provoz sociální služby,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Jana Hůlková.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



