Hradec Králové: Stromky už se prodávají, čas kaprů teprve přijde

07.12.2017 14:30

Více než dva tisíce vánočních stromků a přes sedm tun ryb mají připraveno pro předvánoční prodej hradecké městské lesy. Zatímco prodej stromků už městští lesníci u dvou hájoven zahájili 1. prosince, kapry zájemcům nabídnou až těsně před Vánoci, a to na čtyřech místech. Ceny stromků i ryb městská společnost nezvyšovala a zůstaly stejné jako loni.

Hradec Králové: Stromky už se prodávají, čas kaprů teprve přijde
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Vánoční stromky z prořezů v lesích a v menší míře i ze dvou místních plantáží jsou od počátku prosince k dostání u hájoven Marokánka a Zelený sloupek, přičemž termín ukončení jejich prodeje není určen. Budou se tedy prodávat do vyprodání zásob. U hájovny Marokánka si je zájemci mohou koupit po celý týden včetně sobot a nedělí od 8 do 16.30 hodin, u Zeleného sloupku v tomto čase pouze v pracovních dnech a v sobotu do 12 hodin. Smrček přijde na 170 korun, borovice lesní na 230, borovice černá a smrk pichlavý stojí 350 a jedle 450 korun. Ceny jsou uvedeny za jeden stromek bez ohledu na jeho výšku.

Výhodou stromků pořízených přímo u lesníků, na rozdíl od různých obchodníků, je doba jejich výřezu. Z lesa, případně z plantáže, míří do prodejních míst hned, navíc jsou neustále doplňovány právě uříznutými. Nejčastěji zastoupené v sortimentu lesníky nabízených vánočních stromků budou tradičně borovice lesní, které se v městských lesích vyskytují nejčastěji, smrčků bude méně. „K prodeji připravíme zhruba 2200 vánočních stromků, přičemž těch z našich plantáží bude odhadem tak 600,“ přiblížil počty nadlesní Tomáš Jankovský.

Lesníci očekávají, že kaprů prodají kolem sedmi tun

Vánoční kapry ze svých rybníků budou lesníci prodávat až od 21. do 23. prosince na čtyřech místech. A Atria, u staré radnice čp. 1 na Velkém náměstí, na sádkách u rybníka Datlík vždy od 9 do 17 hodin a u hájovny Zelený sloupek od 8 do 16 hodin. Lesníci očekávají, že kaprů prodají podobné množství jako v předchozích letech, tedy kolem sedmi tun.

Zatímco ve většině prodejních míst lidé dostanou pouze kapry, na sádkách u Datlíku se budou v omezené míře prodávat také jiné druhy ryb – štiky, sumci, amuři nebo pstruzi. Ani cena vánočních kaprů se nebude měnit, kilo šupináče o hmotnosti do 2,5 kg přijde zájemce na 85 korun, větší kapři budou stát 90 korun za kilogram.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdlant si prohlédli budoucí kněží z Indie, Mexika i Kolumbie

14:30 Frýdlant si prohlédli budoucí kněží z Indie, Mexika i Kolumbie

Nevšední návštěvu dvaceti čtyř budoucích kněží a jejich profesora přivítal v pondělí 16. července 20…