Hradec Králové: Svatby bez poplatku mají už pro příští rok své termíny

07.11.2013 9:48 | Zprávy

Nechcete magistrátu za svatbu platit? Pak můžete využít jeden z termínů, které nepodléhají správnímu poplatku. Necelou šedesátku takových dní v příštím roce před chvilkou schválila rada města.

Hradec Králové: Svatby bez poplatku mají už pro příští rok své termíny
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Už v minulosti reagoval úřad na požadavky snoubenců, kteří měli zájem pro slavnostní obřad i o sobotní termíny. I letos už tak byly i předem vyhlášené sobotní termíny od úhrady správního poplatku osvobozeny. V minulosti si totiž museli snoubenci za sobotní termín připlatit,“ přiblížila nedávnou historii vedoucí správního odboru na královéhradeckém magistrátu Ľudmila Ducháčová.

Celkový počet oficiálních oddávacích dnů bude v příštím roce osmapadesát, což je úplně stejný počet, jako v roce letošním. Termíny svateb pro příští rok radnice stanovila tak, aby odpovídaly zájmu snoubenců z minulých let. Nejmenší zájem o uzavření manželství je stále v zimě a v květnu, naopak v letních měsících a v září je největší. Z toho důvodu je pro toto letní až podzimní období schváleno více termínů. „Například v květnu, kdy by se svatby konat neměly kvůli pověrám, byl úředně stanoven pouze jeden den, pátek 18. května. Pro srovnání červen má úředně stanovených termínů deset,“ upozorňuje na největší rozdíly v počtu dní Ľudmila Ducháčová a dodává, že termíny jsou rovněž vybírány tak, aby nekolidovaly s akcemi v předstihu nahlášenými na Velkém náměstí či v Jiráskových sadech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Hradeckralove.org

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jeseník: Informační centrum oslavilo jubileum

22:09 Jeseník: Informační centrum oslavilo jubileum

Letošní léto patří významnému výročí – Informační centrum slaví 30 let od svého otevření 1. srpna 19…