Hradec Králové: Testy prověřily znalosti žáků, naše školy obstály

13.09.2017 6:37

Necelá tisícovka žáků pátých tříd hradeckých základních škol se zapojila do projektu „Národní testování 5“. Testy, které zpracovala a vyhodnotila společnost Scio, prověřovaly úroveň výuky českého jazyka a matematiky na základních školách v celé republice. Podle výsledků analýzy si hradečtí školáci v těchto srovnávacích zkouškách poradili nadprůměrně dobře.

Hradec Králové: Testy prověřily znalosti žáků, naše školy obstály
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Testování se provádělo v dubnu 2017 a vedle češtiny a matematiky bylo jeho součástí i prověření obecných studijních předpokladů žáků. „Smyslem projektu je monitorovat výsledky výuky na základních školách na konci prvního stupně. Získaná data přinesou školám, respektive městu jako zřizovateli informace o jejich silných a slabých stránkách, doporučení pro případnou úpravu systému výuky,“ řekl Milan Jaroš, náměstek primátora Hradce Králové pro oblast školství.

Z hradeckých škol bylo v rámci testování zpracováno 2.459 testů od 882 žáků. Celého testování v rámci republiky se zúčastnilo 14.349 žáků ze 446 škol. Ve srovnávacích testech si žáci 5. tříd základních škol zřizovaných statutárním městem Hradec Králové poradili nadprůměrně dobře.

„Nejlépe vyřešili test z matematiky, nejtěžším pro ně byl test z českého jazyka,“ přiblížila výsledky Alena Synková, vedoucí odboru školství hradeckého magistrátu. „I když je na testovaných školách studijní potencionál v průměru využíván v rámci možností žáků, je třeba se na tuto oblast zaměřit a analyzovat ji se znalostí místních poměrů, jakou je například struktura žáků, pedagogického sboru či jiných charakteristik školy, které mohou mít na výsledky testování vliv,“ doplnila Synková.

Město Hradec Králové zřizuje na svém území celkem 17 základních škol, které navštěvuje 7.707 žáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

21:10 Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

Okolo víceúčelového hřiště byly vyměněny ochranné sítě. Podmínky pro poskytování tělovýchovných a sp…