Hradec Králové: Více než 77 tun odpadu bylo svezeno během mobilních svozů

22.10.2019 12:26

Největší část odpadu v rámci podzimních svozů tvořil objemný odpad, zejména nábytek, matrace, textil, dále kov nebo bílé elektro. Svozy probíhaly o víkendech a vozy Hradeckých služeb postupně navštívily 96 sběrných stanovišť po celém městě.

Hradec Králové: Více než 77 tun odpadu bylo svezeno během mobilních svozů
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Sbírané nebezpečné odpady: barvy, lepidla, pryskyřice, nepoužitelná léčiva, chemické prostředky, pesticidy, postřiky, oleje a obaly od těchto výrobků, baterie a akumulátory, fotochemikálie, zaolejované a jinak znečištěné oděvy a textil, chladící kapaliny, nemrznoucí směsi, zářivky, výbojky, rtuťové teploměry, TV přijímače, počítače a monitory, chladničky.

Sbírané ostatní odpady: jde o odpady, které nemají nebezpečné vlastnosti a nelze je však uložit do běžných odpadových nádob - objemný odpad (starý nábytek, jízdní kola, matrace, atd.), pneumatiky, elektro spotřebiče, apod.

Co nelze přinést: odpad ze zeleně (drobné větve, listí, tráva, atd.), stavební sutě, stavebně demoliční odpad (eternit, azbest, apod.), nákladní pneumatiky, směsný komunální odpad (běžný domovní odpad, který patří do odpadových nádob), jakékoli odpady z podnikatelské činnosti.
Odpady ze zeleně lze zdarma odevzdat na kompostárně.

Mobilní svozy budou probíhat opět na jaře, harmonogram bude včas zveřejněn. Do té doby lze výše uvedený odpad odkládat na sběrných dvorech, které jsou v Hradci Králové čtyři a každý den je otevřen minimálně jeden z nich. Více ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Do podoby zastávek veřejné dopravy mohou promluvit mladí designéři

16:05 Plzeň: Do podoby zastávek veřejné dopravy mohou promluvit mladí designéři

Zlepšení veřejného prostoru pro cestující v kombinaci se sjednocením designu mobiliáře městské hroma…