Hradec Králové: Více než 77 tun odpadu bylo svezeno během mobilních svozů

22.10.2019 12:26 | Zprávy

Největší část odpadu v rámci podzimních svozů tvořil objemný odpad, zejména nábytek, matrace, textil, dále kov nebo bílé elektro. Svozy probíhaly o víkendech a vozy Hradeckých služeb postupně navštívily 96 sběrných stanovišť po celém městě.

Hradec Králové: Více než 77 tun odpadu bylo svezeno během mobilních svozů
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Sbírané nebezpečné odpady: barvy, lepidla, pryskyřice, nepoužitelná léčiva, chemické prostředky, pesticidy, postřiky, oleje a obaly od těchto výrobků, baterie a akumulátory, fotochemikálie, zaolejované a jinak znečištěné oděvy a textil, chladící kapaliny, nemrznoucí směsi, zářivky, výbojky, rtuťové teploměry, TV přijímače, počítače a monitory, chladničky.

Sbírané ostatní odpady: jde o odpady, které nemají nebezpečné vlastnosti a nelze je však uložit do běžných odpadových nádob - objemný odpad (starý nábytek, jízdní kola, matrace, atd.), pneumatiky, elektro spotřebiče, apod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Město rozmístí pro podzimní úklid 16 velkokapacitních kontejnerů

7:17 Děčín: Město rozmístí pro podzimní úklid 16 velkokapacitních kontejnerů

V sobotu 20. září proběhne v Děčíně úklid, do kterého se může zapojit široká veřejnost.