Hradec Králové: Z náměstí Svobody se možná koncem června stane Havlovo

21.06.2012 9:58 | Zprávy

Přesně půl roku a jeden den uplynul od úmrtí Václava Havla, prvního českého prezidenta, světoznámého státníka, dramatika a disidenta.

Hradec Králové: Z náměstí Svobody se možná koncem června stane Havlovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Město má v úmyslu po něm přejmenovat náměstí Svobody na náměstí Havlovo a uctít tím jeho památku. Ne náhodou je současný název náměstí synonymem událostí, u jejichž zrodu tento prezident stál. Radní vyslovili s tímto návrhem souhlas a konečné rozhodnutí bude náležet zastupitelstvu už příští týden. 

Myšlenka pojmenovat po této osobnosti v Hradci Králové se zrodila krátce po jeho skonu na přelomu roku a vyvolala různé reakce ze strany zastupitelů i laické veřejnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Ropa

Myslíte, že hrozí, že bude ropy nedostatek? Jaké jsou alternativy k dovozu ropy mimo Írán nebo Rusko? Protože, kdybychom ji brali od Ruska, myslím, že by to dopadlo stejně, že by ji používal jako vydírací nástroj.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Třebová: Ve městě kvete přes sedm a půl tisíce cibulovin

10:23 Česká Třebová: Ve městě kvete přes sedm a půl tisíce cibulovin

Celkem bylo vysazeno 3238 narcisů, 1571 tulipánů, 575 krokusů, 2003 modřenců a 264 okrasných česneků…