Hradec Králové rozšiřuje síť re-use obchodů, nově se zaměří na textil

23.10.2025 13:05 | Tisková zpráva
autor: PV

Na Gočárově třídě v Hradci Králové otevírá první re-use dobročinný obchod, zaměřený na textil.

Hradec Králové rozšiřuje síť re-use obchodů, nově se zaměří na textil
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Návštěvníci zde naleznou oblečení pro děti i dospělé, také povlečení i řadu doplňků. Otevřeno bude v pondělí, středu a pátek v čase od 13 do 17 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin. „Chceme lidem nabídnout jednoduchý způsob, jak poslat oblečení dál, aby neskončilo na skládce, ale dostalo druhou šanci. Re-use není jen o odpadu, je to i o pomoci, solidaritě a rozumném přístupu k věcem, které mají stále hodnotu. Tímto způsobem snižujeme množství odpadu, podporujeme cirkulární ekonomiku a posilujeme komunitního ducha ve městě,“ říká náměstek primátorky pro rozvoj města Lukáš Řádek.

Tento obchod je jako první v rámci projektu re-use zaměřený primárně na textil. Zákazníci zde mají k dispozici nejen oblečení pro děti i dospělé, ale také například povlečení a celou řadu doplňků. „Do nového re-use obchodu mohou lidé zároveň textil i přinášet. Každý darovaný kousek naši pracovníci pečlivě přebírají a připravují tak, aby byl vystaven v co nejlepším stavu,“ uvádí Martin Hušek, ředitel Hradeckých služeb, které re-use místa provozují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Co si myslíte o vysílání ČT?

Narážím nejen na tu reportáž o vás, ale celkově. Mimochodem, myslíte, že ta reportáž je pomsta ČT za to, že chcete zrušit poplatky? A neuvažujete třeba o nějaké žalobě kvůli reportáži? Podle mě byla dosti zaujatá a neobjektivní.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek zaujal videem proti nedopalkům

22:42 Frýdek-Místek zaujal videem proti nedopalkům

Město Frýdek-Místek si na své konto připsalo další úspěch. Tentokrát v soutěži Čisté obce s NEVAJGLU…