Hradec Králové už má vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší než loni

03.11.2020 18:35

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené vánoční stromy. Letos budou dva, nacházet se budou na tradičních místech, Velkém náměstí a Masarykově náměstí.

Hradec Králové už má vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší než loni
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V okolí náměstí bude v den převozu omezené parkování. V Hradci letos navíc přibyde také vánoční osvětlení. Nově ho bude více na Velkém náměstí, ve středu Benešovy třídy nebo před největší hradeckou základní školou Štefánikova.

„Letos jsme přistoupili na variantu, že městské vánoční stromy budou dva a ne tři, jak tomu bylo třeba v minulém roce. Je čím dál těžší sehnat kvalitní vzrostlé stromy, které by mohly být umístěné do kotevního systému. Ušetřené finance investujeme do rozšíření vánoční výzdoby a osvětlení. Přibyde například na třídě Edvarda Beneše, před základní školou Štefánikova nebo na Velkém náměstí. Letos do ní oproti loňským zhruba 800 tisícům korun chceme investovat kolem jednoho milionu,“ říká náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová.

Anketa

Obáváte se, že islámský terorismus udeří i v České republice?

96%
hlasovalo: 21677 lidí

Vánoční stromy, které zamíří na Velké a Masarykovo náměstí, pochází z Hradce tradičně od soukromých dárců. „Na Velké náměstí máme připravenou jedli ojíněnou z Pouchovské ulice, na Masarykovo náměstí bude instalován smrk ztepilý z Plačic. Převáženy a instalovány budou v úterý 24. listopadu, následující dny budeme provádět jejich výzdobu,“ říká Daniel Jeřábek, náměstek ředitele Technických služeb Hradec Králové pro městskou zeleň.

Převoz stromů omezí dopravu v dopoledních hodinách, kdy bude také omezeno parkování na Velkém a Masarykově náměstí a v okolních ulicích. „Žádáme všechny spoluobčany, aby dodržovali dopravní značení, neboť všechna překážející vozidla budou muset být odtažena, aby nedošlo k jejich poškození. Současně žádáme všechny účastníky provozu, kteří se potkají s kolonou přepravující vánoční strom, aby dbali pokynů našich pracovníků,“ doplňuje Jeřábek. Dopravní omezení se dotkne také ulic Mýtská, V Kopečku, Vlčkovická nebo Malého náměstí.

Rozsvícení vánočních stromů pak proběhne v první adventní neděli 29. listopadu. „Zatím ještě nevíme, jakou formou rozsvěcení vánočních stromů provedeme. Musíme vše naplánovat v souladu s nařízenými vládními opatřeními,“ dodává náměstkyně Štayrová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc baví Olomouc: Svátky města trochu jinak

14:05 Olomouc baví Olomouc: Svátky města trochu jinak

Olomouc se po covidové pauze opět nadechuje a nádech to bude vskutku hluboký. O nadcházejícím víkend…