Hradec Králové ve státní svátek ocení osobnosti medailemi města

18. 10. 2019 9:38

Česká republika si v pondělí 28. října bude připomínat už 101 let od vzniku samostatného Československého státu. Výročí, na které připadá státní svátek, se bude připomínat i v Hradci Králové.

Hradec Králové ve státní svátek ocení osobnosti medailemi města
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Během slavnostního večera budou v hradecké filharmonii oceněny medailemi města významné osobnosti. Následovat bude koncert Filharmonie Hradec Králové. V den výročí budou rovněž předávány medaile městským a státním policistům a hasičům na Masarykově náměstí od čtrnácti hodin, jako tomu bylo vždy zvykem. Součástí toho bude vzpomínkový akt.

„Osobnosti, které se radnice rozhodla ocenit městskými medailemi, se svým chováním a oddaností postaraly o zlepšení kulturního a sociálního života v Hradci Králové. Cenu jsme chtěli udělit také takovým osobnostem, které salon republiky vždy úctyhodně reprezentovaly, a právě i díky nim je možné naše město takto nazývat,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Po skončení předávání medailí zahraje Filharmonie Hradec Králové Symfonii č. 8 G dur op. 88 B 163 od Antonína Dvořáka pod taktovkou dirigenta Andrease Sebastiana Weisera. Vstupenky je možné zakoupit v informačních centrech a na serveru www.hkpoint.cz. Předprodej je také ve večerní pokladně hradecké filharmonie. Akce se koná od devatenácti hodin a vstupné je 50 korun.

V rámci tradičního programu na Masarykově náměstí budou od čtrnácti hodin předány medaile za zásluhy městským a státním policistům a také hasičům. Veřejnost se zde také bude moci zúčastnit vzpomínkového aktu k výročí vzniku samostatného Československého státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

21:23 Zlín: Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistr…