Hradec Králové vybral projektanta na chystanou rekonstrukci bytového domu Harmonie I

22.02.2024 16:28 | Tisková zpráva

Rekonstrukce bytového domu Harmonie I na Benešově třídě v Hradci Králové je o něco blíže. Město již vybralo zhotovitele projektové dokumentace na opravu lodžií, zateplení budovy a střechy i výměnu oken. Projektová dokumentace, která vyjde na více než 1,5 milionu korun včetně DPH, má být hotova do podzimu. Stavební práce by měly začít ve druhé polovině roku 2025.

Hradec Králové vybral projektanta na chystanou rekonstrukci bytového domu Harmonie I
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Město chystá rozsáhlou rekonstrukci Harmonie I a v současné době dospělo k dalšímu kroku tím, že vybralo zhotovitele projektové dokumentace. „V tomto bytovém domě bude potřeba opravit boční stěny a podlahy lodžií, je nutné vyměnit zábradlí a spodní lodžie se doplní o nové stříšky. Celá budova se zateplí, u lodžií dojde ke kompletní výměně sendvičové stěny včetně okna a balkónových dveří,“ uvádí náměstek primátorky pro městské investice Lukáš Řádek. Město počítá s tím, že v první polovině roku 2025 vypíše zadávací řízení na zhotovitele rekonstrukce. K zahájení stavebních prací by mohlo dojít ve druhé polovině roku 2025. Město bude navíc usilovat o získání dotace z programu Nová Zelená úsporám – bytové domy.

Harmonie I je bytový dům, ve kterém jsou téměř čtyři stovky bytů se zvláštním určením. Nejčastěji jsou v něm ubytováni senioři a osoby se zdravotním postižením. „V domě mají nájemníci k dispozici setkávací prostory, lékaře, rehabilitace i kadeřnictví. Nově je tu připraveno spolupracovat také sedm domovníků, kteří byli vybráni z řad nájemníků. Pergola navazující na Harmonii I byla nyní vyčleněna provozním řádem pouze pro klienty Harmonie. Město také chystá finance na nákup kamer, které budou rozmístěny v objektu i v jeho okolí. Další peníze jsou připraveny na automatické otevírání dveří, protože jsou zde také imobilní občané,“ říká náměstek primátorky pro správu městského majetku a sociální oblast Pavel Vrbický. Nejvyšší bytový dům v majetku města má čtrnáct podlaží a je bezbariérový. Sídlí zde také terénní pečovatelská služba a tísňová péče.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Skatepark na Radouči čeká slavnostní otevření

10:23 Mladá Boleslav: Skatepark na Radouči čeká slavnostní otevření

Ve středu 24. dubna se uskuteční slavnostní otevření nového skateparku, který město vybudovalo v are…