Hustopeče: Ostatkové veselí zalilo teplé slunce

07.02.2025 7:46 | Tisková zpráva
autor: PV

Hustopeče jako jedno z prvních měst připravilo ostatkové veselí. Pod vedením Hustopečského vinařského bratrstva se ulice Na Hradbách proměnila první únorovou sobotu v opravdové masopustní posvícení.

Hustopeče: Ostatkové veselí zalilo teplé slunce
Foto: hustopece-city.cz
Popisek: Hustopeče

A nebyly by to opravdové ostatky, kdyby městem neteklo víno a nevoněly zabíjačkové dobroty. To vše připravené místními vinaři, pěkně po domácku. „My jsme se po loňských zkušenostech obzvláště zásobili, takže máme samozřejmě jitrnice, jelita, zabíjačkovou polévku, ovary, škvarky, ale i třeba milosti, koblihy a jabka s křenem, které k tomu taky patří. K tomu naše nejlepší víno a může se začít slavit. Ano, začali jsme letos hodně brzy, ale ostatky se v průběhu té předpostní doby můžou slavit kdykoliv a víme, že příští týden nás čekají jarní prázdniny, kdy spousta rodin odjíždí pryč, proto jsme to zahájili takto zprudka letos,“ smál se předseda spolku vinařů Pavel Košulič.

Nejen o jídle a víně však byl prosluněný den. Pozvání do bohatého programu přijali i zástupci radnice. „Já mám radost, že s panem místostarostou můžeme předat klíče od města Milevským maškarám, se kterými nás pojí dlouhé přátelství a spolupráce. Oni tady umí vytvořit tu správnou masopustní atmosféru a věřím, že nám město vrátí v původním stavu,“ laškovala starostka Hana Potměšilová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Ve Stromovce odstartuje ADRAběh

20:33 České Budějovice: Ve Stromovce odstartuje ADRAběh

Benefiční akce v Mezinárodním roce dobrovolnictví je celorepubliková a má podtitul Osamělost není ra…