Hustopeče: Parkovné po městě brzy zaplatíte z telefonu. Virtuální karty již fungují

10.02.2024 16:28 | Tisková zpráva
autor: PV

Hustopeče se po vzoru o mnoho větších měst připravují na plně virtuální systém parkování, díky kterému si budete moci zaplatit parkovné kdekoliv po městě přímo ze svého mobilního telefonu. Náročný systém má za sebou první fázi.

Hustopeče: Parkovné po městě brzy zaplatíte z telefonu. Virtuální karty již fungují
Foto: hustopece-city.cz
Popisek: Hustopeče

Od začátku února je možné si zakoupit virtuální parkovací kartu. „Virtuální karta nahrazuje karty tištěné. Nebude tedy docházet k tomu, že řidiči karty zapomínali třeba umístit na palubní desku. Kontrolu zaplaceného parkovného bude provádět městská policie, která po načtení SPZ vozidel ihned pozná, jestli má automobil zaplacenou kartu (v budoucnu i parkovací lístek) nebo ne. Řidiči si kartu mohou pořídit již nyní, a to tak, jak byli zvyklí. Na pokladně městského úřadu, kde uvedou SPZ automobilu, jméno a příjmení řidiče, adresu a nově také emailový kontakt, na který bude systém generovat upozornění jednak o platnosti karty a jednak třeba o aktuální uzavírkách parkovišť a další, “ představuje systém Robert Novák z krizového řízení města.     

Řidiči, kteří si na letošní rok zakoupili ještě karty tištěné se nemusí obávat, do systému budou zavedeni automaticky. Mohou se však přihlásit k odběru novinek, které systém řidičům automaticky posílá. „Stačí napsat na email parkovani@hustopece.cz a my si kontakt spárujeme. Je to takový bonus pro řidiče, který stojí za to mít,“ vysvětlil Novák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Konkurenceschopnost Evropy

Můžete ten váš plán, jak posílit konkurenceschopnost Evropy představit i nám? Já se bojím, že Evropě ujel vlak, do kterého půjde nasednout už dost těžko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Revitalizace přítoku do Bagru začne 17. března

22:09 České Budějovice: Revitalizace přítoku do Bagru začne 17. března

Revitalizace přítoku do Bagru přinese i nový estetický prvek.