Ivančice: Přes čtyři desítky speciálních matrací pořídila nemocnice díky Nadaci ČEZ

12.12.2019 12:09 | Zprávy
autor: PV

Ke zlepšení pohodlí a prevence proleženin pacientů na lůžkovém rehabilitačním a chirurgickém oddělení ivančické nemocnice přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím Jaderné elektrárny Dukovany. Z daru ve výši 115 000 Kč pořídila nemocnice 45 pasivních antidekubitních matrací.

Ivančice: Přes čtyři desítky speciálních matrací pořídila nemocnice díky Nadaci ČEZ
Foto: jizni-morava.info
Popisek: Ivančice

„Cítíme jako důležité podporovat kromě jiných projektů také projekty nemocnic, které se v okolí Jaderné elektrárny Dukovany nachází,“ říká Jana Štefánková z útvaru komunikace elektrárny, která je zároveň také zástupkyní Nadace ČEZ pro jižní Moravu. Původní matrace byly kvůli dlouhodobému užívání ve značně nevyhovujícím stavu. Nevyhovovaly ani rozměrově. Navíc se množily připomínky hospitalizovaných pacientů, že matrace mají velmi nízkou kvalitu. Na rehabilitačním oddělení se převážně léčí lidé s chronickými bolestmi zad.

„Tyto matrace jsou zdravotní antidekubitní matrace s podélnými i příčnými prořezy, s pěti anatomickými zónami s nosností 150-200 kg, výškou 14 cm, zpevněnými podélnými okraji z PUR pěny. Potah je opatřen zipem s ochrannou proti zatečení, pružný, omyvatelný, antialergický, antibakteriální, dezinfikovatelný, paroprodyšný, pratelný do 95 °C,“ popisuje vlastnosti a funkce matrací ředitel nemocnice Jaromír Hrubeš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Sebedestrukce EU

Musím vám dát za pravdu, že EU vede sebedestrukční politiku. Vrtá mi ale hlavou, jak je to možné? Kdo to řídí? To jsou všichni tak mimo nebo jim je jedno, co s námi bude?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Větší zapojení AI do chodu města i akční plán pro kyberbezpečnost

7:17 Brno: Větší zapojení AI do chodu města i akční plán pro kyberbezpečnost

Radní schválili Akční plán pro kybernetickou bezpečnost města Brna a zároveň odsouhlasili zadávací ř…