Jablonec nad Nisou: Hned po registraci je třeba rezervovat termín

24. 2. 2021 16:43

První dny očkovacího centra v Jablonci nad Nisou proběhly plynule. První dávku očkovací látky Comirnaty od společnosti Pfizer aplikovali zdravotníci v centru 108 klientům, v úterý prošel očkováním stejný počet. Zdravotníci vyzývají veřejnost, aby se senioři nejen registrovali do systému, ale aby si také hned rezervovali termín očkování.

Jablonec nad Nisou: Hned po registraci je třeba rezervovat termín
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou
reklama

„Během celého pondělního i úterního odpoledne nebyly žádné problémy, vše proběhlo v klidu. V pondělí se omluvila jedna klientka kvůli zdravotním potížím, v úterý čtyři, ale ty hned zastoupili náhradníci,“ konstatuje ředitel jablonecké nemocnice Vít Němeček s tím, že v pondělí i úterý bylo proočkování po 108 osobách. „Příští týden můžeme kapacitu centra při stejném personálním obsazení navýšit na dvojnásobek,“ říká Němeček.

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25153 lidí

Zvětšení kapacity dosáhnou zdravotníci rozšířením provozní doby do 17:30 či 18 hodin, dalším krokem bude posun provozní doby na dopolední hodiny, konkrétně na 10. Tomu se pružně přizpůsobí také jízdní řády speciální linky z autobusového nádraží k městské hale. V současné době je očkovací centrum otevřené od 12 do 16 hodin.

Rezervujte si termíny očkování hned

Podle slov Víta Němečka se příští týden budou k očkování užívat už dva typy vakcín, a to dosavadní Comirnaty od Pfizeru společně s vakcínou společnosti AstraZeneca. Jediné, co může očkování brzdit, je nedostatek vakcín a nedostatečné naplnění rezervací. „Po celé republice je složité naplnit volné sloty v rezervačním systému. K naplnění sta míst jich musíme v systému otevřít dvě stě,“ připomíná Vít Němeček. Proto vyzývá ty, kteří se již registrovali, aby neváhali a přistoupili k dalšímu kroku, a sice k rezervaci konkrétního termínu očkování.

Neparkujte u městské haly

V těchto dnech jsou klienty očkovacího centra senioři 80+. Ti mají často problém s chůzí. „Proto byla vybraná jako místo očkovacího centra právě sportovní hala, která má parkoviště přímo před vchodem. Žádáme tedy každého, kdo neveze do centra osobu k očkování, aby na horním parkovišti u haly neparkoval. Aby užíval parkoviště u bazénu. Pro staršího, špatně se pohybujícího člověka je každý metr chůze navíc problém,“ žádá o podporu a pochopení veřejnost náměstek pro oblast sociální David Mánek. „Začali jsme dobře. Věřím, že provoz centra bude efektivní a že se nám v krátké době podaří proočkovat co nejvíce lidí,“ uzavírá Mánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Nové stacionární radarové měřiče dohlédnou na bezpečnost

19:08 Prostějov: Nové stacionární radarové měřiče dohlédnou na bezpečnost

Zbrusu nové zařízení, které bude hlídat bezpečnost v Prostějově, si vyžádá několika milionovou inve…