Jablonec nad Nisou: Letos se bude dražit pro útulek Dášenka

19.05.2019 18:16

Společně s Eurocentrem pořádá město Jablonec 22. ročník výstavy výtvarných prací dětí, žáků a studentů, tentokrát na téma zvířecí kamarád. Výstava je otevřená ve výstavním pavilonu Eurocentra denně do 29. května, kdy vyvrcholí tradiční aukcí od 16 hodin. Výtěžek poputuje do útulku Dášenka.

Jablonec nad Nisou: Letos se bude dražit pro útulek Dášenka
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou
reklama

Na tvorbě výstavy se podíleli děti a žáci z jabloneckých mateřských i základních škol a z DDM Vikýř. „K vidění jsou opět obrázky, keramika či prostorově velká díla malých i větších výtvarníků. A některá z nich jejich autoři věnovali také do aukce,“ říká Lucie Kocourková z oddělení školství, kultury a sportu. Loni se do aukce poprvé a na poslední chvíli zapojil také Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, které poskytuje ambulantní služby osobám s mentální postižením. Centrum věnovalo tehdy tři obrazy, které se vydražily za dvojnásobek vyvolávací ceny. Letos jsou obrazy z centra součástí výstavy a budou také v dražebním seznamu.

Expozice ze zaslaných děl je k vidění až do 29. května ve výstavním pavilonu Eurocentra, a to ve všední dny od 9 do 17 hodin, v sobotu mezi 9.30 až 13 hodinami. Vstup je zdarma. „Vyvrcholením bude 29. května od 16 hodin oblíbená aukce vystavených prací. Výtěžek z ní bude tentokrát věnovaný Útulku Dášenka Ligy na obranu zvířat Jablonec nad Nisou,“ informuje Kocourková.

V předešlých letech putoval výtěžek z aukce vždy na pediatrické oddělení jablonecké nemocnice. Loni se jednotlivé položky v aukci vydražily za celkem 14 780 korun, v roce 2017 aukce vynesla 15 913 Kč, rok 2016 přinesl rekordních 19 205 Kč. V roce 2015 se dětská díla prodala za 12 370 Kč, v roce 2014 zněl šek na 7300 korun a 3800 korun získalo dětské oddělení nemocnice v roce 2013.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Klobouky: Stavba chodníku k ekoparku se rozbíhá

7:35 Valašské Klobouky: Stavba chodníku k ekoparku se rozbíhá

Nový úsek, který pěší bezpečně přivede až k odbočce do ekoparku Trhovisko, bude v Cyrilometodějské v…