Jablonec nad Nisou: Ministr Hamáček udělil výjimku pro obyvatele jablonecké Proseče a libereckých Vratislavic

06.03.2021 9:41

Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček udělil v pátek 5. března výjimku z nařízení o omezeném pohybu osob přes hranice okresu jabloneckého a libereckého. Výjimka se týká osob s trvalým bydlištěm v městské části Liberec-Vratislavice nad Nisou a v městské části Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou.

Jablonec nad Nisou: Ministr Hamáček udělil výjimku pro obyvatele jablonecké Proseče a libereckých Vratislavic
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

Udělená výjimka umožňuje osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území městské části Liberec-Vratislavice nad Nisou spadající do okresu Liberec vstup, pohyb a pobyt v okrese Jablonec nad Nisou za účelem nákupu zboží a služeb a osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území městské části Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou spadající do okresu Jablonec nad Nisou umožňuje vstup, pohyb a pobyt v okrese Liberec za účelem nákupu zboží a služeb, říká se v rozhodnutí ministerstva vnitra.

Žádost o udělení výjimky zaslal jablonecký primátor Jiří Čeřovský v úterý 2. března, jen o den později požádal o výjimku z omezení pohybu a pobytu liberecký primátor Jaroslav Zámečník.

„Hranice mezi okresy Liberec a Jablonec nad Nisou vede zastavěným územím městských částí Liberec-Vratislavice nad Nisou a Jablonec nad Nisou-Proseč nad Nisou. Vzhledem ke složitosti průběhu okresní hranice nelze v tomto území opatření o omezení pohybu osob mezi okresy v této lokalitě efektivně uplatňovat. Pro občany těchto městských částí je problematické či zcela nemožné naplnit své základní potřeby, využívat veřejnou dopravu apod. v rámci hranic svého okresu,“ zdůvodnil jablonecký primátor Čeřovský žádost zaslanou na ministerstvo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru

21:23 Vsetín: Přístavba haly ustoupí nové cestě do zanádražního prostoru

V současnosti nevyužívanou přístavbu sportovní haly Na Lapači, která v minulosti sloužila jako ubyto…