Jablonec nad Nisou: O dotaci na čističku nebo přípojku je možné žádat do října

05.06.2021 12:33

Jeden a půl milionu korun je v rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou pro rok 2021 vyčleněných na Program podpory výstavby technické infrastruktury. Radní na posledním jednání schválili devět nových projektových záměrů.

Jablonec nad Nisou: O dotaci na čističku nebo přípojku je možné žádat do října
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

„Šest z celkových devíti dosud podaných projektových záměrů, které nyní radní schválili, je na vybudování nových kanalizačních přípojek k domům dosud nenapojeným na veřejnou kanalizaci a tři na domovní čistírny odpadních vod. Jeden projektový záměr na vybudování domovní ČOV k novostavbě v Rýnovicích radní zamítli, jelikož nesplnil kritérium přijatelnosti a byl v rozporu s vyhlášeným programem. Ten nepodporuje předkládání žádostí do 1. kola pro novostavby,“ upřesňuje jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Program podpory výstavby technické infrastruktury je tradiční dotační program statutárního města. Podporuje výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. O podporu formou investiční dotace mohou žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálních územích obce Jablonec nad Nisou a získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku.

Žádosti se předkládají průběžně na oddělení dotací jabloneckého magistrátu ve dvoukolovém systému - v prvním kole tzv. zjednodušená žádost (projektový záměr), teprve v případě schválení radou města se předloží žádost o dotaci v kole druhém. „Žádosti už přijímá oddělení dotací od dubna, nejpozději do 29. října, projekty je možné dokončit až do konce října následujícího roku 2022,“ doplňuje Kouřil.

Veškeré podklady pro žadatele a podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách města v části Magistrát, sekce Životní situace, Finance.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

21:49 Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

Kroměřížská radnice chystá na sobotu 16. října Jablečný den spojený s farmářskými trhy.