Jablonec nad Nisou: Očkování se není třeba obávat

03.03.2021 8:38 | Zprávy
autor: PV

Obyvatelé jabloneckých bytů zvláštního určení jsou po aplikaci první dávky vakcíny proti nemoci covid-19. Druhá očkovací vlna začne 12. března. Všichni jsou v pořádku, bez vedlejších účinků po očkování. Do registru se mohou přihlašovat také senioři 70+, termíny v očkovacím centru mají dostatečnou kapacitu.

Jablonec nad Nisou: Očkování se není třeba obávat
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Senioři žijící v domech s byty zvláštního určení byli očkováni první dávkou vakcíny Moderna. Teď čekají na aplikaci druhé, s odstupem 28 dnů. „Očkování druhé dávky budeme připravovat stejně jako to první se třemi očkovacími místy. V následujícím týdnu opět začneme telefonovat všem, kdo už první dávku dostali, a sdělovat jim termín druhé aplikace,“ vysvětluje jablonecký náměstek pro oblast sociální David Mánek.

Kompletně jsou očkovaní klienti Domova důchodců v Jabloneckých Pasekách a Domova důchodců U Přehrady. Všichni jsou v pořádku a očkování nepřineslo žádné komplikace. „Není důvod se očkování obávat, od druhé aplikace uběhly už tři týdny a nikdo netrpí zdravotními obtížemi. Stav našich klientů, a to zvláště jejich psychiky, se zlepšil,“ konstatuje ředitel Domova důchodců Jablonecké Paseky Jan Sembdner.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.