Jablonec nad Nisou: Váš dům není kulturní památka? Požádejte o příspěvek město

16.05.2021 11:47

Jeden a půl milionu korun je v jabloneckém rozpočtu rezervovaný na Program obnovy městské památkové zóny Jablonec nad Nisou pro rok 2021.

Jablonec nad Nisou: Váš dům není kulturní památka? Požádejte o příspěvek město
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

Zájemci mohou od 21. dubna žádat až o 50% neinvestiční dotaci, posledním dnem k podání je 29. říjen. Podmínkou však je, že jejich nemovitost je v městské památkové zóně, ale není kulturní památkou.

„Tento dotační program je určený pouze majitelům domů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, a proto nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury v rámci Programu Regenerace MPR a MPZ,“ konstatuje ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že stejně jako v letech minulých, i v letošním rozpočtu města je na tento program pamatováno částkou ve výši 1,5 mil. korun. Pouze oprávněný žadatel může žádat o 50% neinvestiční dotaci, maximálně však o 150 tis. Kč na jeden dům. „Výše maximální dotace je od loňského roku vyšší o 50 tis. korun,“ připomíná Kouřil.

Dotace je určená na zachování a obnovou autentických prvků a konstrukcí. „Například slouží k úhradě oprav střech, výměny oken, vstupních dveří, obnovu fasády. Žádosti přijímáme na našem oddělení nejpozději do 29. října, v případě vyčerpání alokace může být příjem žádostí ukončený dřív,“ konstatuje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová, která dodává, že projekt musí být realizovaný nejpozději do konce října roku 2022.

„Myslíme i na majitele kulturních památek v MPZ. Příjem žádostí pro rok 2022 do dotačního Programu Ministerstva kultury s názvem Program regenerace MPR a MPZ začne na oddělení dotací 12. července a potrvá do konce září letošního roku,“ informuje Habadová.

Veškeré dokumenty jsou k dispozici ZDE v části Magistrát, sekce Životní situace, Památková péče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravské Budějovice mají na sběrném dvoře nový kamerový systém

13:07 Moravské Budějovice mají na sběrném dvoře nový kamerový systém

V květnu 2021 byl v areálu sběrného dvora na ul. Dopravní v Moravských Budějovicích instalován nový …