Jablonec nad Nisou: Z některých nebezpečných míst je třeba sníh už odvážet na dočasnou deponii

23.01.2012 15:45 | Zprávy

Metr a půl sněhu a více jak 2,5 milionu korun z městské pokladny - to jsou základní aktuální čísla charakterizující lednovou zimní údržbu v Jablonci nad Nisou.

Jablonec nad Nisou: Z některých nebezpečných míst je třeba sníh už odvážet na dočasnou deponii
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Neustávající sněhové srážky opět zaměstnávají technické služby, kde je v současné době dispečer v pohotovosti na telefonní lince 24 hodin denně.

„Celkem do dnešního dne spadlo v Jablonci150 cm sněhu,“ říká vedoucí oddělení správy komunikací a koordinátor zimní údržby na jablonecké radnici Pavel Kozák. Podle jeho slov  zimní údržba probíhá standardním způsobem, chodníky a komunikace se uklízí podle plánu ve stanoveného pořadí. „To znamená - sype se, protahuje, ručně se uklízejí přechody a autobusové zastávky do 4 či 12 hodin po ukončeném spadu sněhu, jak stanovuje plán. Včera a dnes však již technické služby musely začít se svozem sněhu na dočasnou deponii. Sníh je třeba odvážet ze zastávek MHD, z přechodů, kde sněhové bariéry překáží v rozhledové poli a není přes ně například vidět dítě, popřípadě od školských a zdravotnických zařízení.“

Odvozy sněhu se běžně řeší jako poslední možná varianta zimní údržby, tedy až v momentě, kdy jsou chodníky zavalené a neprůchodné. Na některých chodnících začaly odvozy už ve čtvrtek 19. ledna, v pátek 20. ledna se začal svážet sníh z nebezpečných úseků ulic Podhorská, Ladova, Turnovská, Harrachovská a Janáčkova, a to na dočasnou deponii v sousedství prosečské skládky. I tak se však pracovníci technických služeb snaží maximálně využívat volná prostranství k odfrézování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Centrální park na Jižních Svazích má nové lákadlo

10:44 Zlín: Centrální park na Jižních Svazích má nové lákadlo

Návštěvníci Centrálního parku na Jižních Svazích mají nový důvod k zastavení. V oblíbeném veřejném p…