Jablonec pomáhá postiženým povodněmi

07.06.2013 11:02 | Zprávy

Statutární město Jablonec nad Nisou se podílí na pomoci oblastem zasaženým povodněmi.

Jablonec pomáhá postiženým povodněmi
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Pomoc koordinuje oddělení krizového řízení magistrátu ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a složkami IZS. V úterý 18. června město Jablonec pořádá v kostele sv. Anny benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na odstraňování následků povodní.

Koncert

Benefiční koncert kytaristy Štěpána Raka a dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! se uskuteční pod záštitou primátora města Petra Beitla. „Všichni, kdo chcete pomoci a ještě si odnést kvalitní kulturní zážitek, jste srdečně zváni. Věřím, že peníze získané z tohoto koncertu pomohou tam, kde je jich třeba,“ říká Petr Beitl. Více viz příloha.

Záchranáři

Vodní záchranáři z Jablonce pomáhali v součinnosti hasiči a policisty v průběhu tohoto týdne v Mělníku a v Lovosicích. „V Mělníku a okolí pomáhalo v pondělí a v úterý 5 vodních záchranářů se dvěma čluny, šlo hlavně o evakuaci osob. Další záchranáři byli vysláni do Lovosic,“ říká vedoucí odd. krizového řízení Jiří Vaníček. „Na Mělnicko hned v pondělí v noci vyjelo také 10 členů humanitární jednotky ČČK Jablonec nad Nisou,“ dodává Vaníček. Dobrovolníci Červeného kříže poskytují evakuovaným osobám všestrannou péči včetně psychické podpory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mestojablonec.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Podle vás jsme se stali kolonií, řízenou z Bruselu.

Mě by zajímalo, k čemu vůbec volíme vás europoslance, když nedokážete hájit v EU zájmy občanů, kteří vás volí a necháte z nás dělat kolonii a páté kolo u vozu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň zvyšuje počet míst se zákazem konzumace alkoholu

22:09 Plzeň zvyšuje počet míst se zákazem konzumace alkoholu

Plzeň rozšiřuje počet míst, kde zakazuje konzumaci alkoholu. Až dosud byly vymezeny čtyři lokality, …