Jablonec schválil smlouvu k provozu na tramvajové lince č. 11

26.06.2020 15:52 | Zprávy
autor: PV

Jablonečtí zastupitelé schválili novou smlouvu s Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec nad Nisou k zajištění dopravní obslužnosti na tramvajové lince číslo 11. Z pozice přispěvatele se tak město od 1. července staví do role objednatele. Smlouva je uzavřená do konce roku 2028.

Jablonec schválil smlouvu k provozu na tramvajové lince č. 11
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Analogickou smlouvu jako Jablonec uzavřelo s DPMLJ také statutární město Liberec. „Podle loni uzavřeného memoranda alokace salda mezi Libercem, Libereckým krajem a Jabloncem bude v procentuálním poměru 50:33:17, přičemž 50% podíl náleží Liberci, 33 % Libereckému kraji a 17 % Jablonci,“ říká jablonecký primátor Jiří Čeřovský. Liberec i Jablonec berou na vědomí, že Liberecký kraj jako přispěvatel poskytne podle uzavřeného memoranda finanční prostředky v minimální výši 25 mil. Kč. „Tato částka však nemusí odpovídat uvedeným 33 %,“ dodává Čeřovský s tím, že v tom případě se města Jablonec a Liberec podělí o 50 % vzniklého rozdílu mezi krajskými 33 % a skutečným příspěvkem Libereckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Loni se vytřídilo více odpadu

16:46 Děčín: Loni se vytřídilo více odpadu

Rok po zavedení systému sběru tříděného odpadu Door to Door (D2D) hodnotí město jeho fungování pozit…