Jablonecké slavnosti piva jsou dalším dárkem k výročí

24.08.2016 20:41 | Zprávy

Poslední prázdninovou sobotu 27. srpna bude centrum Jablonce patřit pivním slavnostem. Historicky první pivní slavnosti pořádá statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Pivovarem Svijany a společností Sundisk v rámci letošních oslav 150. výročí povýšení Jablonce na město. Slavnosti začínají ve 13 hodin, symbolické narážení se plánuje v 18:45 na Mírovém náměstí.

Jablonecké slavnosti piva jsou dalším dárkem k výročí
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Pivní stany zaplní náměstí před radnicí i venkovní areál Eurocentra, Dolní náměstí bude patřit dětem. Na malé i velké návštěvníky Jabloneckých slavností piva čekají soutěže o ceny, bike trialové exhibice, bohatý kulturní program a samozřejmě pivo a občerstvení. „Čepovat se budou svijanská piva, Rohozec a náchodský Primátor,“ prozradil vedoucí obchodního oddělení Pivovaru Svijany Vratislav Žitka.

O kulturní program a organizaci slavností se postaral jablonecký Sundisk. „Připravili jsme program tak, aby mohly přijít celé rodiny. Děti se jistě nebudou nudit na Dolním náměstí u pohádek a soutěží, pro dospělé návštěvníky všech věkových kategorií jsme připravili hudební program i soutěže o zajímavé ceny. Vyhrát bude možné samozřejmě pivo, ale třeba i letošní Jablonecká jablkovice,“ láká k soutěžím Martin Bauer ze Sundisku.

„Věřím, že nám počasí bude přát a první ročník Jabloneckých slavností piva se vydaří, bylo by pěkné v roce oslav založit novou tradici,“ uvažuje nahlas primátor Petr Beitl, který krátce před zahájením hlavního večerního programu na Mírovém náměstí slavnostně narazí sud piva.

Vystoupení lokálních kapel, sportovní exhibice a netradiční soutěže.

Program

Svijanka | Martin Ketner Band | Banda Brincadeira | Luděk | H.O.P. Trio Večerní program odstartuje legenda české hip-hopové scény skupina PIO SQUAD z Jihlavy. Zahraniční hvězdou festivalu bude rocková kapela Blindstone z Dánska. Českou rockovou scénu zastoupí Ivan Hlas Trio a Žlutý pes.

MÍROVÉ NÁMĚSTÍ
13:00 Svijanka
14:00 Soutěže v koridoru
15:00 Banda Brincadeira
16:00 Soutěže v koridoru
17:00 H.O.P. Trio
18:00 Soutěže v koridoru
18:45 Slavnostní naražení
19:00 Pio Squad
20:00 Exhibice Bike Trial
21:00 Ivan Hlas Trio

LETNÍ SCÉNA EUROCENTRA
14:00 Martin Ketner Band
15:00 Soutěže v koridoru
16:00 Svijanka
17:00 Soutěže v koridoru
19:00 Exhibice Bike Trial
20:00 Soutěže v koridoru
21:00 Žlutý pes

DOLNÍ NÁMĚSTÍ (13:00 – 19:00 h)
Program pro děti – divadélka, pohádky, bubnování, workshopy, soutěže.

Občerstvení
O dostatek tekutin se postará pivovar Svijany se svým sortimentem.

VSTUP ZDARMA

Akci pořádá Statutární město Jablonec nad Nisou, Pivovar Svijany a SUNDISK.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Na pořádek ve městě opět dohlížejí psovodi

19:06 Děčín: Na pořádek ve městě opět dohlížejí psovodi

Po období, kdy služba psovodů v Děčíně dočasně zanikla kvůli odchodu zkušených strážníků do penze a …