„Klesá počet deváťáků v okrese i samotných obyvatel. Demografický vývoj samozřejmě neovlivníme, můžeme se však pokusit zastavit nepříznivý trend, kdy nám výrazné desítky žáků odchází do středních škol mimo okres Jeseník, a to i do těch oborů, které máme i u nás. Jestliže v letech 2011-12 nastoupilo do středních škol našeho okresu 60 % žáků, vloni to bylo už jen 40 %, “ vysvětlil místostarosta města a zároveň ředitel místní hotelové školy Petr Procházka.
Jak dále uvedl, tristní jsou především početní stavy žáků, kteří končí povinnou školní docházku. „V roce 2011 vycházelo v okrese Jeseník 550 žáků devátých tříd, vloni se jejich počet snížil na 324 a v letošním školním roce jich bude už jen 282,“ poznamenal Procházka.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

