Jeseník: Městská policie bude mít čtyřnohého parťáka

12.06.2022 17:02 | Tisková zpráva

Rada města schválila pořízení služebního psa pro výkon hlídkové služby jesenické městské policie. Již brzy se tak bude v ulicích města pohybovat strážník psovod v doprovodu svého nového psího parťáka Queena.

Jeseník: Městská policie bude mít čtyřnohého parťáka
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

Německý ovčák s výcvikem bude hrát významnou roli při zákrocích v místech, kde dochází často k výtržnostem, protiprávnímu jednání či rvačkám... Queen je patnáctiměsíční německý ovčák černé barvy, který si prošel základním výcvikem policejních psů. Strážník jej může použít k ochraně bezpečnosti jiné osoby nebo své vlastní, k ochraně majetku, k zabránění výtržnosti, rvačce nebo jinému protiprávnímu jednání.

„Není jednoduché získat psa s dobrým výcvikem, který by mohl v podstatě okamžitě nastoupit do výkonu služby. Věřím, že nový člen městské policie bude pro strážníky i občany velkým přínosem,“ říká starostka města Zdeňka Blišťanová.

„Jednou z variant, kterou jsme zvažovali, byla také koupě štěněte, které by prošlo potřebným výcvikem. To nám ale nedovoluje časová náročnost. Strážník psovod by si musel vyčlenit minimálně alespoň rok času, aby ho vychoval a věnoval se mu. Navíc by nebylo jisté, jestli by bylo štěně vhodné do služby. Z tohoto důvodu jsme přistoupili ke koupi již vycvičeného psa,“ vysvětluje ředitel Městské policie Jeseník Martin Novotný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Neinvestiční dotační programy na rok 2026

7:33 Cheb: Neinvestiční dotační programy na rok 2026

Programy jsou vyhlášeny pro oblast kultury, školství, sportu a tělovýchovy, sociální, zdravotní, pre…