Jičín: Dokumentaci na Odpočinkovou zónu Cidlina chce mít město hotovou do dvou let

15.02.2019 10:57 | Zprávy
autor: PV

Krajinářsko-architektonická soutěž přinese konkrétní návrh na podobu Odpočinkové zóny Cidlina. Právě díky soutěži získá projektanta, autora vítězného návrhu.

Jičín: Dokumentaci na Odpočinkovou zónu Cidlina chce mít město hotovou do dvou let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

V ideálním případě tedy půjde o dvojitou výhodu, neboť obecné představy o zóně vykrystalizují v konkrétní koncept a zároveň se najde osoba či firma, která připraví kompletní dokumentaci. Nejpozději v roce 2021 by ji město Jičín chtělo mít k dispozici.

Základním kamenem soutěže jsou soutěžní podmínky. Ještě před jejich sestavením město zahájilo rozsáhlou diskusi s občany o jejich představě odpočinkové zóny. Tyto podněty, ať už získané skrze dotazník, sociální sítě, práci dětí či na veřejné diskusi v Biografu Český ráj, která se uskutečnila ve čtvrtek 17. ledna 2019, byly připojeny přímo k soutěžním podmínkám. Účastník soutěže – krajinář, architekt – tak získá lepší vhled do představ občanů. Město hodlá s veřejností o odpočinkové zóně komunikovat i nadále. Na veřejném zasedání zastupitelstva v září 2019 proběhne prezentace vítězných návrhů.

A ještě předtím, než se vůbec krajinářsko-architektonická soutěž stala myslitelnou věcí, představitelé Jičína absolvovali několikaletá, náročná jednání o převodu pozemků do vlastnictví města. Během této doby došlo mimo jiné k proměně území v louku a také k dohodě s ČEZ o přeložení vrchního vedení vysokého napětí na druhý břeh Cidliny. Majetkové poměry znemožňovaly celý záměr posunout vpřed. Ostatně když se Jičín v roce 2017 pokoušel získat dotaci z Nadace Proměny na výstavbu odpočinkové zóny, neobdržel ji, protože neměl v majetku klíčové pozemky. Alespoň tak znělo zdůvodnění poskytovatele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

7:27 Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

Město Karlovy Vary zve k diskusi, týkající se přechodu města na moderní a ekologické zdroje energie.…