Jičín: Město žádá o dotaci na propojení cyklostezek a na dokumentaci pro dálkovou cyklotrasu Odra-Nisa

31.05.2017 15:33

Rada města schválila podání žádosti o dotaci z programu Královéhradeckého kraje na výstavbu cyklostezky Jičín - Nábřeží Kpt. Jaroše. Jedná se o propojení již vybudovaných cyklostezek PFT – Ruská a Ruská – Popovická. Celková délka trasy je 118,7 m a šířka je 3 metry.

Jičín: Město žádá o dotaci na propojení cyklostezek a na dokumentaci pro dálkovou cyklotrasu Odra-Nisa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín
reklama

Stezka má být pro chodce a cyklisty společná s povrchem z asfaltového betonu. Předpokládané náklady jsou cca 1 milion a lze získat dotaci do výše až 90 % nákladů. Cyklostezka musí být hotova nejdéle do 30. 11. 2019. Výstavbou posledního úseku dojde ke zvýšení bezpečnosti cyklistů při průjezdu centrem města a k jejich bezpečnému vyvedení na další jíž vybudované cyklostezky směrem na Popovice a v opačném směru na Holínské předměstí. Při budování cyklostezky dojde ke zrušení několika parkovacích míst pro místní obyvatele. Město má ale řešení v podobě parkování ve vnitrobloku č. 14, který je uvnitř obytné zástavby domů čp. 49, 50, 51 a 52. Vjezd do vnitrobloku je z Nábřeží Kpt. Jaroše a jeho úpravou dojde také ke vzniku parkovacích míst.

Tato cyklostezka je součástí dálkové cyklotrasy Odra-Nisa č. 14. O příspěvek na další část projektové dokumentace teď město zažádalo Královéhradecký kraj. Jedná se o fázi pro stavební povolení. Dokumentace má být dokončena v listopadu 2019 a náklady jsou předpokládány na 1,2 milionu, přičemž dotace může být až 90%. Takto již město získalo v r. 2015 jeden milion korun na vypracování dokumentace pro územní řízení. Práce prováděla místní společnost Projektservis Jičín s.r.o.

Garantem realizace této trasy je Královéhradecká labská o.p.s. Jičín se v minulosti finančně a ideově podílel na vzniku studie proveditelnosti.

Trasa na území Královéhradeckého kraje vede od hranic s Libereckým krajem (Pleskotský mlýn) přes Jinolice, Jičín, Popovice, Butoves, Chomutice, Lodín, Nechanice, Hradec Králové, Třebechovice, Týniště nad Orlicí, Častolovice, Doudleby nad Orlicí až hranice Pardubického kraje (Sopotnice). Jičín je garantem úseku Tuř-Popovice-Jičín-Kbelnice-Dílce-Podůlší-Jinolice. Financování vlastní stavby se pak předpokládá z evropských dotací s kofinancováním kraje, měst a obcí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Obvod obstarává ochranné vybavení k eliminaci koranaviru

10:41 Plzeň 3: Obvod obstarává ochranné vybavení k eliminaci koranaviru

Městský obvod Plzeň 3 věnuje v souvislosti s výskytem koronaviru soustavnou péči obstarávání ochran…