Jičín: Účinnost smlouvy o výpůjčce Lodžie se posune o čtvrt roku

24.12.2022 9:45 | Tisková zpráva
autor: PV

Zastupitelstvo města schválilo dohody o provozování Valdštejnské lodžie v prvním čtvrtletí roku 2023. Součástí je i zajištění financování v těchto měsících.

Jičín: Účinnost smlouvy o výpůjčce Lodžie se posune o čtvrt roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Provozovatelem Lodžie zůstává Valdštejnské imaginárium, a tak budou pokračovat i zavedené kulturní akce, které v posledních letech dosáhly značné obliby. Zastupitelstvo o této záležitosti rozhodne ve středu 14. 12. na veřejném zasedání v Porotním sále.

Aktuální usnesení Rady města se dotýká dvou témat. Jednak jde o stavební práce v lokalitě Čestného dvora, které se časově protáhly, jednak o zvyšující se náklady za provoz v důsledku nárůstu cen energií. Valdštejnské imaginárium nedávno zvítězilo ve veřejné zakázce na provozovatele Valdštejnské lodžie a město s touto společností uzavřelo smlouvu o výpůjčce historického areálu do konce roku 2028.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Umělé trdliště na Otavě podpoří populaci ryb

7:17 Písek: Umělé trdliště na Otavě podpoří populaci ryb

Pod jezem u městské elektrárny se objevila zajímavá novinka, plovoucí trdliště, tedy umělá „hnízda“,…