Získat finance na vytvoření klidové zóny hned vedle největšího jičínského sídliště na Novém Městě se Jičín pokoušel již před dvěma lety. Tehdy skončil na druhém místě. Během loňského roku město podniklo další kroky k tomu, aby mohlo letos o dotaci znovu požádat. Pokud by bylo úspěšné, vznikala by zóna postupně v horizontu dalších zhruba pěti let. Do její tvorby se zapojí i místní obyvatelé.
Ve finálovém boji o pětadvacetimilionovou dotaci skončil Jičín před dvěma lety druhý. Správní rada Nadace Proměny pak Jičínu doporučila podniknout další kroky směřující k realizaci projektu. Jednalo se především o postupné zapojování veřejnosti do vytváření zóny, stejně tak jako dořešení některých majetkových záležitostí. „V loňském roce jsme oslovili místní základní školy, zda by do projektu zapojily své děti. S nimi se naši pracovníci setkali na místě a diskutovali o tom, jak by zóna mohla vypadat. Děti pak svoje představy měly výtvarně ztvárnit. Na podzim jsme z více jak 70 prací uspořádali výstavu a jako odměnu za návrhy jsme jim darovali promítání filmu v biografu,“ uvádí místostarosta města Mgr. Petr Hamáček, který má Odpočinkovou zónu Cidlina ve své gesci. Děti zde navrhovaly např. lanové centrum, altán, venkovní posilovnu, bludiště, cyklostezku, horolezeckou stěnu, piknikovou louku, trampolínu, psí hřiště nebo divadlo. Myslely ale i prakticky na toalety nebo automat na pečivo. Padly zde také náměty na maxi hru ‚Člověče nezlob se‘, kopec na sáňkování, autodráhu, tabuli na malování, stromovou rozhlednu nebo model města Jičína.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV