Jihlava: Heulosem ve čtvrtek proběhnou světlušky

15.05.2024 13:37 | Tisková zpráva

Noční běh pro Světlušku se v Jihlavě uskuteční 16. května. Veškerý výtěžek ze startovného půjde projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým.

Jihlava: Heulosem ve čtvrtek proběhnou světlušky
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Světlušky po roce rozsvítí Heulos. Do Jihlavy se vrací charitativní akce Nadačního fondu Českého rozhlasu. Noční běh pro Světlušku se uskuteční už tento čtvrtek 16. května v lesoparku Heulos. Zájemci se mohou stále registrovat online. Možné to bude ale i na místě.

I letos je na výběr ze dvou běžeckých okruhů - malý tříkilometrový a velký cca pětikilometrový. „Při tomto běhu ale nejde o rychlost, ale spíše o zážitek a chuť pomáhat druhým, konkrétně lidem se zrakovým postižením,“ uvedla Hana Marhanová z Českého rozhlasu Vysočina.

Startovné stojí i letos 500 korun. „Z toho jde 250 korun do veřejné sbírky Světluška na přímou pomoc těžce zrakově postiženým a dalších 250 korun je příspěvkem do projektu na to, abychom mohli přijmout podporu transparentně a účelně rozdělit, a také na vlastní služby Světlušky,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

Startovní balíčky jsou připravené pro všechny. Kdo se zaregistruje včas, může si vybrat ze dvou variant – vak na záda s čelovkou, nebo vak se sportovní čelenkou.

Samotný běh startuje 16. května ve 21 hodin, areál letního kina se však zájemcům otevře už o dvě hodiny dříve. Příchozím zahraje Karel na nákupech a večerem budou provázet moderátoři Českého rozhlasu Vysočina Hela Dvořáková a Robin Šalamon.

Akce se koná pod záštitou primátora Jihlavy Petra Ryšky. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studenti UMPRUM se budou podílet na oživení míst ve městě

10:28 Hradec Králové: Studenti UMPRUM se budou podílet na oživení míst ve městě

Řešení náplavek, veřejného prostoru na Ulrichově náměstí či jiných míst ve městě, to je nyní v rukou…