Jihlava: Kvůli poklesu počtu cestujících omezí dopravní podnik provoz

05.03.2021 13:55

Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) registruje od začátku roku výrazný pokles tržeb oproti stejnému období loni, a tak musí dočasně omezit provoz podobně, jako to udělá od příštího týdne i Kraj Vysočina na celém území Vysočiny.

Jihlava: Kvůli poklesu počtu cestujících omezí dopravní podnik provoz
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

Od pondělí 8. března přecházejí v pracovní dny trolejbusové linky D a F obsluhující jihlavskou polikliniku na celodenní půlhodinový interval mezi jednotlivými spoji. Nyní jezdily v ranní a odpolední špičce po dvaceti minutách.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19627 lidí

Autobusová linka č. 5, která obsluhuje Zbornou a spojuje také střed města a Královský vršek s jižní částí Jihlavy v oblasti Znojemské ulice, přejde na šedesátiminutový interval mezi jednotlivými spoji. K omezení spojů po půl páté odpoledne dojde také na lince č. 3, která obsluhuje Horní Kosov a firmu Bosch Diesel. Už nyní nejezdí v Jihlavě trolejbusy a autobusy, označené v jízdních řádech poznámkou "jede ve dnech školního vyučování".

„Omezení dopravy nemá plošný charakter a úpravy děláme jen u malého procenta spojů, které vykazovaly opravdu velmi slabou obsazenost,“ uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner s tím, že se musí podnik vyrovnávat asi s 45% úbytkem cestujících a s tím spojenými výpadky příjmů. Počet přepravených osob a tržby z MHD byly do 21. února 2021 na úrovni 70 % loňské skutečnosti. Po 21. únoru registruje DPMJ podle Radima Rovnera další propad až na úroveň 55 % loňské skutečnosti.

Lidem, hledajícím spojení platná od 8. 3. 2021, doporučujeme sekci webových stránek DPMJ označenou Změny jízdních řádů, kde jsou od páteční 12. hodiny nové jízdní řády zveřejněny. K dílčím přechodným úpravám ve vybraných jízdních řádech přistupuje od neděle 7. března u autobusů a od pondělí 8. března u vlaků také Kraj Vysočina. „Doporučujeme, aby si veřejnost odjezd svého spoje předem ověřila na dopravních portálech nebo u svého dopravce,“ informoval radní Kraje Vysočina pro dopravu a jihlavský zastupitel Martin Hyský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Město finančně pomůže provozovatelům živností

17:02 Prostějov: Město finančně pomůže provozovatelům živností

Radní rozhodovali o finanční pomoci pro živnostníky, kteří byli zasaženi krizovým opatřením vlády v…