Jihlava: Opravená kaple na Bílém Kameni byla vysvěcena

06.11.2023 16:14 | Tisková zpráva
autor: PV

Kaple sv. Petra a Pavla, pocházející z 18. století, byla obnovena v polovině minulého roku, stavaře pak vystřídali restaurátoři. Díky zhroucení cihelné římsy se zde objevily dvě vrstvy maleb, ta nejstarší pochází z doby vzniku kaple. Vysvěcení kaple se uskutečnilo v neděli 5. listopadu.

Jihlava: Opravená kaple na Bílém Kameni byla vysvěcena
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Kromě vzácných maleb, které kapli opět po třech stoletích zdobí, by také očištěn pamětní kámen s letopočtem 1754. Dále byla v roce 2021 kaple odvlhčena a bylo odsoleno soklové zdivo. Již v roce 2020 byl nahrazen střešní plášť z falcovaného pozinkovaného plechu modřínovým šindelem, který zde byl původně. Kaple má také opravenou zvonici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Robert Plaga, Ph.D. byl položen dotaz

Jazyky

Proč chcete rušit výuku angličtiny od první třídy? A je taky pravda, že chcete zrušit volbu druhého jazyka na druhém stupni? Není obojí krok zpátky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Dalších třináct Kamenů zmizelých

16:09 Ústí nad Labem: Dalších třináct Kamenů zmizelých

V pátek 12. června se uskutečnilo již třetí pokládání Kamenů zmizelých, připomínajících oběti holoca…