Jihlava: Pamětní deska vypálení synagogy je zpět

25.07.2015 18:06

Pamětní deska vypálení jihlavské židovské synagogy jihlavskými nacisty je po opravě zpět na svém místě. Jihlavská radnice zajistila vyčištění povrchu, obnovu textu, který přestával být čitelný a opravu data vypálení synagogy.

Jihlava: Pamětní deska vypálení synagogy je zpět
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Na desce bylo uvedeno chybné datum vypálení 16. března 1939, ve skutečnosti k této události došlo 30. března 1939. V době instalace desky 9. dubna 1992 nebylo datum přesně známo, podařilo se ho ověřit až později v archivech.

Deska se instalovala 9.4.1992, deska je darem paní Esther Poratové žijící v Izraeli. O provedené opravě jihlavským magistrát informoval příbuzného p. Porathové, který je s paní v kontaktu a přislíbil předání zprávy, městu Jihlavě za opravu desky poděkoval.

Na místě někdejší židovské synagogy je dnes park věnovaný osobnosti dirigenta a hudebního skladatele Gustava Mahlera. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Městské lesy nabízejí vánoční stromky

12:59 Příbram: Městské lesy nabízejí vánoční stromky

Vánoční stromky je i v letošním roce možné zakoupit od příspěvkové organizace Městské lesy.