Lípy kolem Mariánského sloupu na Masarykově náměstí v létě přinášejí kýžený stín a v zimě díky světlům doplňují vánoční atmosféru náměstí. Jejich zdravotní stav se však každým rokem horší. Dvě lípy dokonce ohrožují bezpečnost kolemjdoucích, proto musí být skáceny.
„Jedná se o stromy, které mají sníženou vitalitu a velmi silně prosychají v kosterních větvích, proto je již nelze stabilizovat řezem ani žádným jiným možným způsobem,“ sdělila Katarina Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí jihlavského magistrátu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


