Jihlava: Parkování zdarma ve městě už od Velikonoc

26.03.2024 10:23 | Tisková zpráva
autor: PV

Parkování zdarma, rozšíření lokalit s parkovacími zónami, výhody pro zdravotně postižené, víc času pro rezidenty v oranžovém režimu nebo jednosměrně zprůjezdněné Masarykovo náměstí, to jsou hlavní připravované dopravní novinky v Jihlavě.

Jihlava: Parkování zdarma ve městě už od Velikonoc
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Neděle a svátky zdarma

Na parkovištích v oranžovém a fialovém režimu, tedy například na Masarykově náměstí, kolem kina Dukla, na třídě Legionářů nebo u městského nádraží, bude od Velikonoc nově možné v neděli a o svátcích parkovat zdarma.

„Během nedělí zaznamenáváme na těchto parkovištích obsazenost kolem 25 %. Tři čtvrtiny míst jsou tak volná a my je nově nabídneme návštěvníkům k bezplatnému parkování. Jiná situace je v modrém režimu. Ten je i v neděli naplněn na nejméně 80 % a volné parkování v něm není možné, abychom kapacity udrželi pro místní,“ uvedl k první změně primátor města Petr Ryška.

Město také prověřovalo možnosti volného parkování už v sobotu odpoledne. „Z dat monitorovacího auta ale vyplývá, že to není možné, protože vytížení oranžových a fialových parkovišť v sobotu odpoledne je velmi vysoké, v okolí centra města i přes 60 %,“ dodal primátor.

První dvě hodiny zdarma

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kladno: Dny města rozezní Sletiště

13:44 Kladno: Dny města rozezní Sletiště

Největší kladenský open air festival odstartuje druhý zářijový víkend! Oslavy města se už tradičně u…