Jihlava: Strategický plán sociálního začleňování byl zastupiteli schválen

1. 10. 2019 11:42

Na počátku letošního roku uzavřelo město Jihlava spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování. Na základě domluvy byl vytvořen Strategický plán sociálního začleňování města Jihlavy, který nastaví klíčová témata vzájemné spolupráce. Plán, který bude platit další tři roky, schválilo Zastupitelstvo města Jihlavy.

Jihlava: Strategický plán sociálního začleňování byl zastupiteli schválen
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava
reklama

„Věříme, že naplňování strategického plánu přispěje k pozitivnímu rozvoji města v oblasti bydlení, zaměstnanosti, bezpečnosti, dluhové problematiky, sociálních služeb, zdraví ve vztahu k rodinám a jednotlivcům, kteří se ocitli v sociálním vyloučení nebo jsou tímto vyloučením bezprostředně ohroženi,“ uvedl uvolněný radní pro sociální oblast Daniel Škarka.

Do tvorby Strategického plánu sociálního začleňování se zapojili místní odborníci z oblasti bydlení, zaměstnanosti, bezpečnosti, občanského soužití, dluhů i zdraví. Strategický plán obsahuje jak informace o míře a struktuře sociálního vyloučení v Jihlavě, tak plán jednotlivých kroků vedoucích k zlepšení místní situace.

„Strategické plány sociálního začleňování jsou vytvářeny na dobu spolupráce v rámci Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Tedy tři roky, avšak po skončení tohoto období následuje vyhodnocení plánu a jeho opatření a navržení revize na další časové období,“ doplnil Daniel Škarka.

Strategický plán sociálního začleňování bude podkladem pro čerpání finančních prostředku z Evropských strukturálních a investičních fondů, především pak z Operačního programu Zaměstnanost a Integrovaného regionálního operačního programu. „Některá opatření však lze financovat i z jiných dotačních titulů, některé dokonce ke své realizaci nepotřebují žádné zvláštní finanční prostředky,“ přiblížil uvolněný radní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Potraviny z magistrátu putují do Armády spásy

16:58 Opava: Potraviny z magistrátu putují do Armády spásy

Zaměstnanci magistrátu se stejně jako v předešlých letech připojili k akci pořádané Potravinovou ban…