Jihlava: Územní studie tentokrát hledí do budoucnosti Henčova a Kosova

17.04.2024 22:28 | Tisková zpráva

V nedávné době byly dokončeny dvě územní studie, které stanovují rozsah a způsob zástavby na plochách, které jsou v územním plánu k tomuto účelu určeny. Zpracovatelem obou územních studií byl Milan Grygar z třebíčského ateliéru Disprojekt.

Jihlava: Územní studie tentokrát hledí do budoucnosti Henčova a Kosova
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Územní studie ÚS07 Henčov stanovuje rozsah a způsob budoucí zástavby v rámci zastavitelných ploch. Kromě samotné rozvojové oblasti, dané územním plánem, řeší také území celého Henčova jako části města tak, aby byla zajištěna návaznost na stávající zástavbu. Předmětem řešení je také veřejný prostor, adekvátní občanská vybavenost a napojení na dopravní infrastrukturu.

Územní studie ÚS81 Kosov byla zpracována za účelem vyhodnocení rozsáhlých rezervních ploch pro výstavbu a stanovení nejvhodnější hranice zástavby s ohledem na technické i krajinné limity území.

Tímto Vás srdečně zveme na představení obou územních studií jejich autorem, které proběhne 29. dubna od 16 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva v budově Magistrátu města Jihlavy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Diskutovali nad možnostmi snížení dopravní zátěže

22:28 Znojmo: Diskutovali nad možnostmi snížení dopravní zátěže

Jak snížit dopravní zátěž ve Znojmě. To bylo hlavní téma diskuze odborníků v Centru Louka.