Jihlava je zase o krok blíž svému vodohospodářskému majetku

26.11.2018 14:30 | Zprávy
autor: PV

Jihlava během krátké doby uspěla hned v několika soudních přích o vodohospodářský majetek nezákonně zadržovaný Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Úspěšná série nyní pokračuje dalším rozsudkem. Městský soud v Praze v pátek 16. listopadu zrušil rozhodnutí o nicotnosti dřívějšího rozhodnutí krajského úřadu ze dne 12. září 2013. O nicotnosti, tedy zneplatnění rozhodnutí krajského úřadu, rozhodl v roce 2015 tehdejší ministr vnitra Milan Chovanec.

Jihlava je zase o krok blíž svému vodohospodářskému majetku
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Jihlava na konci roku 2012 vystoupila ze svazku, avšak svazek jí odmítl vydat její majetek. Krajský úřad v následujícím roce vydal šest rozhodnutí a potvrdil právo města na zadržovaný majetek i finance. Ministr Chovanec o dva roky později všechna rozhodnutí krajského úřadu znicotnil, a rozhodnutí tak pozbyla platnosti. Dle jeho názoru neměl v této věci rozhodovat krajský úřad, ale civilní soudy.

Dle nynějšího soudního verdiktu má smlouva o založení svazku obcí veřejnoprávní charakter a řízení o sporech z ní spadá skutečně pod příslušný správní orgán – Krajský úřad Kraje Vysočina, a to i tehdy, kdy se jedná o majetek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Co se stalo, že jste se omluvil?

To se snad ještě nestalo. Dokonce jste váš výstup ještě o víkendu hájil. Co se teda stalo, že jste procitl a uznal chybu? Aby bylo jasno, to, že umíte uznat chybu a omluvit se, hodnotím kladně, jen mě to překvalilo a říkám si, co tak najednou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Zahájení další fáze výstavby bytů na Šibeníku

16:21 Olomouc: Zahájení další fáze výstavby bytů na Šibeníku

Projekt Byty Šibeník představuje jednu z nejvýznamnějších rezidenčních proměn brownfieldu v Olomouci…