Jarmareční stánky i vánoční strom zůstanou nasvícené, barvami bude zářit i Mariánský sloup a z reproduktorů budou znít koledy. Na zavřených stáncích vznikne výstava velkoformátových fotografií Jihlavy k Vánocům z roku 2019. Zavřené stánky na Masarykově náměstí se stanou během první poloviny prosince výstavním prostorem velkoformátových fotografií, které budou připomínat první ročník Jihlavy k Vánocům z roku 2019, do adventní vesnice bude přistavena i tzv. vánoční kára a historický kolotoč, pódium budou zdobit kulisy zobrazující bývalý měšťanský dům Krecl a maketa první jihlavské tramvaje.
Prodejci z gastroprovozoven na Masarykově náměstí budou osloveni, aby přizpůsobili prodej svého občerstvení i pro návštěvníky adventní vesnice. Svátečně bude ozdoben také Obchodní dům Prior, na kterém se každou adventní neděli rozsvítí jedna adventní svíce. Z jarmarku zůstane a je vládou povolen prodej stromů, jmelí a chvojí a s nimi související produkty, dále pak ryby a produkty z nich.
„Rozsvícení vánočního stromu a výzdoby města nebude ani letos veřejné, ale záznam z rozsvícení odvysíláme na sociálních sítích města. Na Facebooku a na YouTube kanálu Jihlavy nabídneme v neděli večer přání primátorky Karolíny Koubové a obrázky nazdobeného centra města," uvedl mluvčí magistrátu Radovan Daněk. Pro vstup na kluziště bude nutné se prokázat dokladem o bezinfekčnosti, více se o jeho provozu můžete dozvědět na plakátu ke stažení ZDE.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV