Jihlavané jsou nejvíce spokojeni s cyklostezkami a zoologickou zahradou

07.09.2020 14:12

Nejhůře hodnoceným objektem je naopak Horácký zimní stadion. Zdravé město Jihlava se opět ptalo Jihlavanů, jak a s čím jsou ve městě spokojeni.

Jihlavané jsou nejvíce spokojeni s cyklostezkami a zoologickou zahradou
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

V minulém roce proběhlo dotazníkové šetření, jehož cílem bylo zjistit, jak se lidem ve městě žije – jak jsou spokojeni s nabízenými službami, jaká je kvalita místního prostředí nebo jak nahlížejí na dopravu. Průzkum se opakuje každé dva roky již od roku 2011, respondenti jsou z různých věkových a sociálních skupin, z rozdílných oblastí města.

„Spokojenost obyvatel se pohybuje ve většině případů mezi šesti až sedmi body z deseti možných. Lidé jsou velmi spokojeni se službami knihovny, divadla, kin, muzea a dostupní škol i lékařů. Líbí se jim také veřejná zeleň nebo odvoz odpadů. K nejlépe hodnoceným projektům patří cyklostezky nebo zoologická zahrada, naopak nejhůře byl hodnocen stávající Horácký zimní stadion a veřejný prostor na Masarykově náměstí,“ uvedla koordinátorka Projektu Zdravé město Jihlava, který dotazníkové šetření každé dva roky v Jihlavě zajišťuje.

Výsledky byly v porovnání s minulým dotazníkovým šetřením ve většině případů stejné. V roce 2017 bylo spokojených 77 procent respondentů, což je stejně jako letos. Z výsledků dále například vyplynulo, že jsou více spokojeny ženy a osoby vzdělanější, většinou lidé ve věku 21 až 30 let. Nejméně spokojenou skupinou jsou nezaměstnaní, lidé se základním vzděláním a na rodičovské dovolené.

Výrazné zlepšení ve spokojenosti uživatelů zaznamenal například dopravní podnik, pro něhož v roce 2011 respondenti průměrně hlasovali jenom 5,6 body z celkových 10. Během devíti let se však spokojenost zvyšovala průběrně o dva body ročně, až do současných 6, 9 bodů.

Dotazníkové šetření realizovala nezisková organizace CI2, o. p. s., která se zabývá odbornými aktivitami pro udržitelný rozvoj, zejména v tématech ochrany klimatu a podpory kvality života ve městech, obcích a regionech.

Kompletní výsledky šetření z minulého i předchozích let naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Sezonu ukončí festival Letňák Fest

16:43 Příbram: Sezonu ukončí festival Letňák Fest

S odcházejícím létem se musíme rozloučit také s většinou akcí, konaných pod širým nebem. Sezonu v Př…