Jindřichův Hradec: Nevyléčitelně nemocní pacienti mají tu nejlepší péči

21.06.2016 20:02

Pacienti trpící nevyléčitelnou chorobou mohou v jindřichohradecké nemocnici stonat a dožít důstojně. Zaslouží se o to personál nemocnice, který je proškolen v oblasti paliativní péče. To je komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovaná péče poskytovaná pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou. Cílem této péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým.

Jindřichův Hradec: Nevyléčitelně nemocní pacienti mají tu nejlepší péči
Foto: Pocasi-volary.cz
Popisek: Letecký pohled na Jindřichův Hradec

„V rámci zavádění koncepce pečování o nevyléčitelně nemocné pacienty jsme ve spolupráci s Centrem paliativní péče zorganizovali pro své zaměstnance kurz paliativní a hospicové péče ELNEC. ELNEC (End Of Life Nursing Education Consortium) je mezinárodní projekt Vzdělávacího konsorcia všeobecných sester pracujících s pacienty v konečné fázi života, jehož prvotním cílem je vzdělávat sestry v péči o umírající nemocné.

V průběhu kurzu jsou účastníci seznamováni se specifiky paliativní péče, léčbou bolesti a dalších příznaků pokročilého stadia nevyléčitelného onemocnění, etickými, kulturními, sociálními a duchovními aspekty paliativního přístupu,“ uvedl ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s., Ing. Miroslav Janovský. Doplnil, že kurz ELNEC tak přispěl k motivaci účastníků starat se o nevyléčitelně nemocné pacienty, s láskou, respektem k jejich jedinečnosti a snahou naplnit poslední dny nadějí a smyslem.

„Vzdělávací projekt byl jedinečný z mnoha pohledů: jednak samotným propojením vzdělávání vlastních zaměstnanců a externích spolupracovníků a dále zapojením nejen sester, ale i lékařů, sociálních pracovníků, duchovních a dalších zájemců o problematiku paliativní a hospicové péče. Účastníci si uvědomili, že někdy není v moci lékaře život pacienta zachránit. O to větší by pak měla být snaha doprovodit ho k důstojné smrti,“ doplnil Miroslav Janovský.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turnov: Ovce na dvoře i prevence šikany

22:28 Turnov: Ovce na dvoře i prevence šikany

Experti na školství vyrazili za inspirací do holandských škol. Třicet osm zástupců škol z celého Čes…