Jindřichův Hradec: Vzniká územní studie systému sídelní zeleně

22.04.2019 19:03

V současné době vzniká unikátní územní studie systému sídelní zeleně v J. Hradci a jeho místních částech. Studie se zařadí mezi základní koncepční materiály města. V rámci zpracování studie dojde k vyhodnocení funkčního využití veškerých stávajících ploch sídelní zeleně.

Jindřichův Hradec: Vzniká územní studie systému sídelní zeleně
Foto: jh.cz
Popisek: Pohled na Jindřichův Hradec
reklama

Studie také navrhne využití u ploch plánovaných, stanoví regulativy pro jednotlivé kategorie zeleně, navrhne etapizaci realizací, rekonstrukcí a dalších úprav ploch zeleně a tyto plochy zařadí do intenzitních tříd údržby. Hlavním cílem je vytvoření funkčního, dle možností propojeného systému ploch zeleně. Studii zpracovává firma Cimburk s.r.o., společně s místními zahradními architekty Ing. Martinem Charvátem a  Ing. Michaelou Zudovou a odbornými poradci Ing. Milanem Špulákem a doc. RNDr.  Janem Pokorným CSc. Jelikož je v rámci studie řešena zeleň komplexně (včetně zeleně soukromé), bude návrh studie projednán i s veřejností. Termín veřejného projednání bude s dostatečným předstihem avizován prostřednictvím tisku a webových stránek města.

Na podzim roku 2018 zadalo Město J. Hradec výsadbu pásu cibulovin v Jáchymově ulici. V travnatých pásech podél silnice a chodníku bylo vysázeno téměř 30 tis cibulovin, které právě nyní začínají rozkvétat.  Po celé jaro budou vykvétat různé druhy cibulovin, které ulici prozáří a oživí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příbram: Srdcem říkáme - Děkujeme!

13:59 Příbram: Srdcem říkáme - Děkujeme!

V dnešní době bychom měli děkovat všem, kteří se každodenně vystavují nebezpečí nákazy koronavirem j…