Kladno: Do více než poloviny bytů v Americké se již tento týden mohou vrátit nájemníci

17. 2. 2020 18:46

Do prvních 42 bytů z panelového domu č. p. 2532 v Americké ulici, který nedávno postihl požár, se po důkladné prohlídce sanačních specialistů od pátku vrací jejich obyvatelé. Dalších pět bude připraveno ve středu.

Kladno: Do více než poloviny bytů v Americké se již tento týden mohou vrátit nájemníci
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto
reklama

Do devětadvaceti bytů z prvního až devátého podlaží se jejích nájemníci mohou vrátit bez podmínky, pouze s doporučením na ozónování vzduchu. „U třinácti bytů ve čtvrtém a sedmém až devátém patře je v pořádku elektroinstalace, ale je zde potřeba provést drobné estetické opravy, výmalbu a v některých případech vysoušení. Tyto práce již mohou být teoreticky prováděny v přítomnosti nájemníků,“ informuje náměstek primátora Tomáš Kutil s tím, že stěhování probíhá poklidně.

Podle sanační firmy je elektroinstalace ve společných prostorách až do 9. patra v pořádku a schopné bezpečného provozu. Stejně tak se s příznivým výsledkem uskutečnily tlakové zkoušky vody, topení a odpadů na všech stoupačkách. „Proběhla také kontrola hasicích přístrojů a požárního vodovodu a jeho příslušenství, i tyto kontroly proběhly v pořádku. Osobní výtah je taktéž schopný bezpečného provozu,“ konstatoval námětek Kutil.

Na závadách elektroinstalace se bude v úterý pracovat v dalších pěti bytech. Ty by měly být hotovy ve středu. Následně se do nich budou moci stěhovat jejich obyvatelé. „Ostatní byty bude sanační firma opravovat a zprovozňovat postupně dle míry jejich poškození,“ dodal Tomáš Kutil.

Horní patra panelového domu v Americké ulici zachvátil požár v noci na sobotu 25. ledna, hasiči evakuovali 115 osob, z toho 14 lidí bylo zraněných. Jedna obyvatelka domu zemřela. Od prvních hodin město intenzivně pracuje na opravách a pomoci jeho obyvatelům, se kterými je denně v kontaktu.

Důležitá čísla:
42 domácností se může vrátit, 5 přibude ve středu
19 domácností využívá náhradní byty (11 z nich se vracet nechce)
2 domácnosti využívají ubytování v Domově pro seniory

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Město zajistilo na kolejích UJEP ubytování pro matky samoživitelky

8:36 Ústí nad Labem: Město zajistilo na kolejích UJEP ubytování pro matky samoživitelky

Na podnět Krajské hygienické stanice se město snaží maximálně chránit seniory před nákazou koronavir…