Kladno: Podejte návrhy na zlepšení města

09.06.2019 7:37

Vůbec poprvé v historii mohou obyvatelé Kladna rozhodnout o veřejných financích v rámci participativního rozpočtu. Až do 14. června 2019 mohou podat návrhy na zlepšení města určené všem, jako jsou třeba sportoviště, lavičky, pítka, zeleň apod.

Kladno: Podejte návrhy na zlepšení města
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto
reklama

Radnice na participativní rozpočet, který má název Společně v Kladně, vyčlenila celkem 3 miliony korun. Informace o tom, jak vše funguje včetně termínů, zazněly na Setkání s občany.
Společně v Kladně

Praktická pracovní akce, kde se mimo jiné probral způsob podávání návrhů i časový harmonogram včetně podrobností o výstavě a hlasování, se konala v Podkaplí Kladenského zámku. "Od participativního rozpočtu, který jsme v rámci otevřené radnice zavedli, si slibujeme to, co v jiných městech – že lidé přijdou se svými nápady. Posoudíme je a ty možné zrealizujeme,“  říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Každý se na svět díváme jinak. Je jiné to, co napadne maminku s kočárkem, vytrvalostního běžce nebo třeba seniorku. A to je dobře. Právě společně můžeme naše / vaše město zlepšit.“

Na první veřejné akci k participativnímu rozpočtu zazněly už i konkrétní návrhy, některé přišly e-mailem. Lidé chtějí například zhotovit pergolu na náměstí Jana Masaryka, vytvořit lesní hřiště, zprovoznit teqballové hřiště, umístit ve městě sochy a další.

O tom, které projekty radnice zaplatí a co uskuteční, rozhodnou sami obyvatelé hlasováním na internetu, a to od 15. do 31. října 2019. Předcházet mu bude jednání s autory návrhů, jejich zveřejnění na webu a prezentace na podzimní výstavě. Návrh musí být proveditelný, týkat se pozemku či majetku města a náklady na uskutečnění musí dosahovat minimálně 30 000 Kč a maximálně 500 000 Kč. Další informace jsou k dispozici na webu www.spolecnevkladne.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

21:17 Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

Město se zapojilo do výzvy Ministerstva životního prostředí, která je zaměřena na zlepšení funkčního…