Na prosincovém zasedání zastupitelstva proto navrhne nadále pokračovat v radikální regulaci hazardu, kterou odstartovalo před skoro čtyřmi lety. Tehdy 118 povolených provozoven zredukovalo na 35 míst, kde můžou být provozovány hazardní hry. Nová navrhovaná regulační vyhláška počítá již jen s 12 adresami, na kterých by mohl být hazard legálně provozován.
Celkově od roku 2017, kdy poprvé koalice regulace odstartovala, ubylo na Kladně 90 % heren. Regulace hazardu je zcela jistě na místě, nulová tolerance je však jen prázdným politickým gestem. Stejně jako se žádnými regulacemi nedaří vymýtit např. pití alkoholu či prostituci, není možné zamezit ani hazardním hrám.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV